عاشق بهانه گیر

عاشق بهانه نمی گیرد

عاشق نِق نمی زند

عاشق در بابِ زندگی، سخت نمی گیرد

تخم مرغِ تازه ی پُخته، عطرِ ماندگاری دارد.

عاشق، با نان خالی و ظرف پُر از محبت راضی ست ...

 

نادر ابراهیمی

 


/ 8 نظر / 14 بازدید
گل پامچال

مهدی جان؛ ای برترین افق برای پرواز پرندگان آرزو، ای تجلی آبی ترین آسمان امید، ای منتهای برترین خیال هستی، ای آرمان همه ی چشم انتظاران، دنیا نیازمند ظهور توست، و قلب انسانها به شوق زیارت روی دلربای تو می تپد. ای قلب عالم امکان، بیا وگـَرد گامهایت را توتیای چشمانمان قرار ده. بیا که نوای دل انگیز توحیدت را با گوش جان شنواییم. "اللهم عجل لولیک الفرج" [گل][گل]

محدثه ام

خیلی زیبا....بااجازه کپی شد...لطفا راضی باشید

همسفر جاده دلتنگی

عاشق، یاغی ست، اما یاغیانِ بزرگ، اصولی دارند. زیبایی یاغیگری، فقط در حفظ همان اصول است. عاشق، جدی ست؛ اما عبوس نیست.

همسفر جاده دلتنگی

عشق، محصولِ ترس از تنها ماندن نیست. عشق، فرزند اضطراب نیست. عشق، آویختنِ بارانی به نخستین میخی که دست مان به آن می رسد نیست.

همسفر جاده دلتنگی

عاشق، تکدی نمی کند. عاشق، حقارتِ روح را تقبل نمی کند. عاشق، تَن به اعتیادِ نمی دهد. عاشق، سرشار است از سلامتِ روح و ایمان. عاشق، زمزمه می کند، فریاد نمی کشد.

همسفر جاده دلتنگی

هرگز نباید به فردا واگذاشت چرا که خالیِ دلمردگی را از امروز تا فردا، همچنان، خالی نگه داشتن، خطر کردنی ست مصیبت بار و بی دلیل. زندگی را، پُرِ پُر باید کرد.

همسفر جاده دلتنگی

سکوت، مثلِ نور، یک نیروست؛ سُخنی ست یا صدایی که به علتِ سرعتِ حرکتِ زیاد، به سکوت تبدیل شده است؛ مثل چرخِ رنگ هایی که در چرخشِ سریع، سفیدِ سفید می شوند. زیباییِ سکوت، مثل زیباییِ جایی ست که سکوت در آن فرود می آید: تمامیِ آسمانِ شب.